Přehled produktů


Hledáte tu pravou půjčku pro vás? Nezapomeňte porovnávat!


25.2.2019  |  Komerční článekAť už si chcete udělat radost nějakým novým spotřebičem nebo potřebujete zaplatit složenky či nečekané výdaje, potřebujete k tomu jednu věc - finance. Pokud jich zrovna nemáte dostatek, můžete začít šetřit. Jestliže vás ale tlačí čas, tak se jako nejrychlejší a nejsnadnější řešení pochopitelně nabízejí půjčky. Než se však vydáte do banky a začnete vše vyřizovat, vyplatí se jednotlivé produkty nejprve porovnat. Proč?


Půjčka je zboží jako každé jinéKdyž se chystáte kupovat nové auto, domácí spotřebič nebo počítač, tak se určitě nejprve podíváte, jaké vlastně máte možnosti, než si nějaký produkt opravdu koupíte. S úvěry je to úplně stejné. Každý z nich nabízí různé specifikace, jiný splátkový kalendář a pochopitelně má i odlišnou cenu. Pokud byste tedy zašli pouze za jedním poskytovatelem a vzali první produkt, který vám nabídne, mohli byste se okrást o dost výraznou sumu.

Kdykoliv budete o úvěru uvažovat, vždy vyberte několik produktů, které na první pohled vypadají, jako by mohly vyhovovat vašim potřebám, a ty následně porovnejte. Odradila vás představa toho, jak obíháte jednu pobočku za druhou a následně se prohrabujete štosy papírů, které jste nasbírali? Nemusíte se bát! Srovnání nebankovních půjček, stejně tak jako těch bankovních, můžete provést hezky z domu za pomoci internetu.

Pozor na to, kde porovnáváte!I když si najdete nějaký slušně působící srovnávač, pořád ještě nemáte tak úplně vyhráno. Na internetu jich totiž existuje obrovská spousta a ne všechny poskytují aktuální a přínosné informace. Ten pravý poznáte hlavně podle toho, že je nezávislý, což znamená, že se vám nesnaží vnutit nějakou nabídku, pokud by nebyla skutečně výhodná. Všechny nabídky vám odprezentuje takové, jaké opravdu jsou, a to i na úkor toho, že si možná žádnou nevyberete.

Také se vyplatí vsadit na jednoduchost. K čemu vám budou stránky, kde srovnání probíhá na základě deseti různých parametrů, když se v nich vůbec nevyznáte? Raději vyberte takové, které na vás působí přehledně a uvádějí všechny základní informace o úvěrech - tedy jejich možnou výši, dobu splatnosti, hodnoty RPSN a tak podobně. Jedině s takovým srovnávačem se vám podaří ušetřit váš drahocenný čas a zároveň vybrat půjčku, která budete odpovídat vašim finančním možnostem.

Produkty s variabilními podmínkamiKromě produktů, u kterých je úroková sazba neměnná, existují i takové, kde se podmínky liší podle toho, jak spolehlivě působíte vy jakožto potenciální dlužník. Typickým příkladem jsou třeba Zonky půjčky, kde si při zpracovávání vaší žádosti prověří vaši bonitu a podle ní vám vypracují finální nabídku. Je tedy pouze na vás, zda budete mít nárok na výhodnou půjčku či nikoliv, což vás nutí na své finanční situaci aktivně pracovat - udržovat si stálý příjem, platit své závazky a ideálně také budovat finanční rezervu.
  Související články:


Žebříčky a přehledy:Reklama:
   domů   |   zobrazit plnou verzi
© 2014 Scott & Rose, spol. s r.o.