Žebříčky
Přehledy
Bankovní účty
Spoření
Penze
Půjčky
Pojištění
Investice
Banky a pojišťovny
Dokážete poznat, jaká půjčka pro vás bude nejlevnější?
21.11.2019 | Komerční článek
Půjčku potřebuje v dnešní době prakticky každý druhý, ať už má pomoci zaplatit nové auto, nebo uhradit náhlé výdaje. Na trhu se se doslova roztrhl pytel s „nejvýhodnějšími půjčkami” a není snadné se v nich vždy vyznat. Poradíme vám, na co si dávat pozor a jaké kroky byste měli udělat, než se do víru nabídek ponoříte.
Zobraz diskusi (5)
Mějte jasno v tom, co potřebujete
Každá půjčka je jiná a vyhovuje jiným situacím. Je přece jenom rozdíl v tom půjčit si pár tisícovek na nákup vánočních dárků oproti například mnohem vyšší investici do rekonstrukce bytu. Pokud sháníte menší částku a víte, že dokážete spolehlivě splácet, pak bývá dobrou volbou
spotřebitelská půjčka
od nebankovních společností.
Tento druh půjček je zaměřený na nepodnikatelské účely, především nákup spotřebního zboží.
Také Zonky půjčka
představuje zajímavou moderní variantu. Peníze zde získáváte od investorů, kteří se předhánějí v tom nabídnout vám co nejvýhodnější podmínky. Vy získáte půjčku a jejich peníze pak splácením zhodnotíte. U větších a více rizikových půjček se ale raději vždy svěřte do rukou prověřených bankovních institucí.
Omezte zbytečné výdaje
Důležitou součástí vaší přípravy je také důkladná analýza vašeho rozpočtu. Půjčka je skvělý nástroj, ale mnohdy se na ni lidé spoléhají zbytečně a stačí pouze na nějakou dobu omezit zbytečné výdaje, které objevíte při prozkoumání pohybů na vašem účtu. I v případě, že se bez půjčky opravdu neobejdete, se vám bude znalost vašich financí hodit pro reálný odhad vaší schopnosti splácet.
Neskákejte po první nabídce
Na pohled
nejlevnější půjčka
může skrývat spoustu záludných háčků. Nevolejte tedy na první číslo pod zdánlivě velmi výhodnou nabídkou. Kvůli záplavě reklam a slibů na každém rohu od poskytovatelů půjček byste nejprve měli vyzkoušet několik online srovnávačů, které odhalí pár reálných kandidátů na výhodný úvěr.
I poté ale zůstaňte obezřetní a zjistěte si co nejvíce informací jak o konkrétní půjčce, tak o dané firmě. Špatná pověst má tendenci neetické poskytovatele všude provázet, takže stačí jenom chvilka u vyhledávače a zjistíte, kterým firmám byste se měli zdaleka vyhnout. Rozhodně se nebojte kontaktovat ani samotné poskytovatele půjček. Ochota a kvalita informací, které vám poskytnou, je odrazem kvality spolupráce s nimi.
Úrok není všechno
Nízký úrok bývá nejčastějším lákadlem při výběru půjčky. Jenže i za půjčku s velmi nízkým úrokem nakonec můžete zaplatit nehoráznou částku. Místo výše úroku hledejte hodnotu
RPSN
neboli roční procentní sazby nákladů. Toto číslo zahrnuje veškeré poplatky, které se váží k uzavření smlouvy o půjčce. Může se jednat o několikanásobně větší procento z půjčené částky než uvedený úrok. RPSN je reálnou cenou půjčky a vy byste jej měli vždy používat jako hlavní nástroj poměřování jednotlivých nabídek.
Někdy vám může způsob, jakým je RPSN prezentováno, napovědět o solidnosti poskytovatele. Snaží se firma RPSN skrýt uprostřed dlouhého a nudného textu? Pak zřejmě nestojí o to, aby jejich zákazníci byli plně informováni.
Fotogalerie
zobrazit fotogalerii
Související články:
Zonky zjednodušilo díky řešení pro PSD2 od společnosti Trask schvalování úvěrů
Do investičního produktu Rentiér od Zonky už lidé poslali 100 milionů korun. Jejich průměrný roční výnos dosáhne na 4,4 procenta
Zonky se připravuje na expanzi do dalších zemí Evropské unie
Zonky nabízí novou investiční službu Rentiér, kterou řídí speciální algoritmus
Zatímco zájem o hypotéky klesá, u ostatních úvěrů na bydlení je tomu naopak
Žebříčky a přehledy:
Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde
Zpět
domů
|
zobrazit plnou verzi
Spravovat nastavení cookies
© 2023 Scott & Rose, spol. s r.o.