Žebříčky
Přehledy
Bankovní účty
Spoření
Penze
Půjčky
Pojištění
Investice
Banky a pojišťovny
Jak častý je příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění
21.11.2014 | Zdeněk Bubák, zpráva ČSOB Penzijní společnosti
Příspěvek od zaměstnavatele na doplňkové penzijní připojištění nebo penzijní připojištění patří k oblíbeným benefitům českých zaměstnanců, rozhodně se však nevyužívá v plné výši. Podle statistiky Asociace penzijních společností, přispívá zaměstnavatel jen necelé pětině účastníků. Zaměstnavatelé se zbytečně obávají vysoké administrativní náročnosti.
Zobraz diskusi (0)
Průměrný příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění byl k poslednímu zářijovému dni na úrovni 664 korun a na doplňkové penzijní spoření 776 korun. Příspěvek zaměstnavatele pobíralo více než 972 tisíc účastníků, což je zhruba každý pátý účastník.
Do výše 30 tisíc korun ročně nemusí zaměstnavatel z příspěvku platit odvody a daň
Anketa
Zúčastnit ankety se můžete zde
„Příspěvek zaměstnavatele je velkou motivací nejen pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele. Pokud platí zaměstnavatel svému zaměstnanci příspěvek na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní připojištění, je takový příspěvek až do výše 30 000 korun osvobozen od daně z příjmu. Stejně tak nemusí zaměstnavatel z příspěvku do 30 000 korun ročně odvádět zdravotní a sociální pojištění,“ sdělila Marcela Suchánková, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti.
Podle ní je velká škoda, že někteří zaměstnavatelé zatím neobjevili výhody a jednoduchost tohoto benefitu, který může ještě více podpořit motivaci zaměstnanců.
„Vyšší příspěvky od zaměstnavatele mohou očekávat zaměstnanci větších firem. Také vidíme trend, že k velkým firmám se k poskytování příspěvku stále častěji přidávají i střední firmy,“ dodává Marcela Suchánková.
Doplňkové penzijní spoření nebo penzijní připojištění je samo o sobě jedním z nejvýhodnějších produktů podporovaným státem.
Klient, který si spoří 1 000 korun měsíčně, ročně získá 2 760 korun na státních příspěvcích. Dalším způsobem, jak získat peníze navíc je daňová úleva. Ta činí až 1 800 korun ročně, a to v případě, že si celkově na doplňkové penzijní spoření vloží klient alespoň 24 000 korun v období kalendářního roku.
Sečteno podtrženo: 4 560 korun je částka, kterou může každý rok získat klient doplňkového penzijního spoření či penzijního připojištění.
Mezi další oblíbené benefity patří stravenky, podpora vzdělávání, možnost lékařských prohlídek, služební vozidlo i pro soukromé účely nebo využívání různých sportovních a kulturních zařízení. „Mezi nejžádanější benefity mezi našimi zaměstnanci patří na prvním místě penzijní spoření, zájem o tento produkt dlouhodobě roste. K dalším patří kapitálové životní pojištění, což vypovídá o tom, že naši zaměstnanci myslí především na zajištění svojí budoucnosti,“ říká Jana Volemanová, která se v ČSOB věnuje odměňování a benefitům.
„Zaměstnanci na centrále dále oceňují možnost práce z domova, velká poptávka je po zkrácených úvazcích a pro maminky a tatínky na rodičovské dovolené jsme vytvořili speciální Program pro maminky a tatínky, v rámci kterého mohou naši zaměstnanci na rodičovské dovolené pracovat na zkrácený úvazek a neztratí tak kontakt s bankou,“ doplňuje Jana Volemanová.
Související články:
Penzijní připojištění u ČSOB bylo v roce 2016 na úrovni inflace
ČSOB Penzijní společnost uzavřela 4 000 pojistných smluv na penzijní spoření pro děti
Transformovaný fond Stabilita od ČSOB Penzijní společnosti vyhlásil výsledek zhodnocení prostředků svých klientů
Rady pro ty, kdo chtějí co nejlépe využít své penzijní spoření
Jak bude postupovat rušení 2. pilíře penzijního systému? Kdy se jeho účastníci dočkají výplaty peněz?
Fotogalerie
zobrazit fotogalerii
Zpět
domů
|
zobrazit plnou verzi
Spravovat nastavení cookies
© 2023 Scott & Rose, spol. s r.o.