Žebříčky
Přehledy
Bankovní účty
Spoření
Penze
Půjčky
Pojištění
Investice
Banky a pojišťovny
Češi museli letos na zahraniční dovolené vyhledat lékařskou péči častěji než minulý rok
21.9.2015 | Veronika Dusová, zpráva Slavia pojišťovny
Většina Čechů, kteří letos zamířili na dovolenou do zahraničí, si přivezla zážitky, na které bude dlouho vzpomínat. Ne všichni však jen v dobrém. Podle údajů Slavia pojišťovny počet českých turistů, kteří musí na zahraniční dovolené vyhledat lékařskou péči, každým rokem roste. A letos tomu nebylo jinak.
Zobraz diskusi (0)
Podle údajů Slavia pojišťovny každým rokem roste počet Čechů, kteří musí na své zahraniční dovolené vyhledat lékařskou pomoc. „Letos jsme zaznamenali 20% nárůst počtu náhrad za lékařská ošetření v rámci cestovního pojištění. Oproti loňskému roku klesl počet případů v Řecku, naopak nárůst jsme evidovali např. v Egyptě, Chorvatsku, Itálii,“ uvádí Jan Vlček, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.
Češi tradičně řeší největší počet zdravotních komplikací v Chorvatsku. Ve většině případů turisty potkaly lehké zdravotní nepříjemnosti spojené s pobytem na slunci a s vodními radovánkami: záněty uší, odřeniny, tržné rány, spáleniny, kousnutí hmyzem.
Druhým okruhem nejčastějších zdravotních potíží byly střevní a zažívací potíže, se kterými se čeští turisté potýkají nejčastěji v Egyptě. Ve většině případů se cestovatelům podařilo popasovat s „faraonovou pomstou“ bez nutnosti lékařské asistence, případně po konzultaci s lékařem a následném nasazení vhodné léčby.
Slavia pojišťovna však letos zaznamenala i případy, kdy čeští turisté v Egyptě zažívací problémy nezvládli, a skončili v místní nemocnici. Částka za úhradu péče se vyšplhala na 30 000 Kč.
S čím se čeští turisté dále potýkali?
Časté byly také úrazy způsobené při turistice, cyklistice a dalších sportech. Právě tyto aktivity generovaly největší počty vážnějších zranění. Patřily mezi ně zejména zlomeniny, podvrknuté kotníky, otřesy mozku, ale bohužel také úrazy, které vyžadovaly pobyt na JIP, letecké transporty a v některých případech byly spojeny i s trvalými zdravotními následky.
Žebříčky a přehledy:
Žebříček nejlepšího pojištění podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky životního pojištění - zde
„Letos jsme například zaznamenali případ muže, který si zlomil nohu ve francouzských Alpách, a při jeho transportu do nemocnice musela zasahovat horská služba. Náklady dosáhly výše 50 000 Kč,“ popisuje Jan Vlček.
Mezi vážnější případy, které během letošního léta řešili ve Slavia pojišťovně, patří také zranění motorkáře, který havaroval v Rusku, byl transportován na místní JIP, několikrát operován a následně repatriován. Pojišťovna také letos zaznamenala několik případů turistů, kteří byli v Indii pokousáni psem, a poté museli bezodkladně podstoupit léčbu vztekliny.
I přesto se kolem 20 % turistů vydává do zahraničí bez cestovního pojištění. Většinou v domnění, že je bezpečně ochrání veřejné zdravotní pojištění platné v rámci EU. V případě zdravotních komplikací pak mohou být nemile překvapeni. Jako občané ČR sice máme ve většině států Evropy nárok na základní zdravotnické služby, toto pojištění však nepokrývá spoluúčast, poplatky, nákup léků nebo stomatologická ošetření a další náklady.
Fotogalerie
zobrazit fotogalerii
Související články:
Pojišťovna České spořitelny připravila pro své klienty další akci zaměřenou na vážná rizika
UNIQA pojišťovna spustila vyřizování škod ve zrychleném režimu
AXA Assistance spustila portál My Travel Space
Nejlepší bankou je podle stejnojmenného výzkumu ČSOB. Za pojišťovny zvítězily Allianz a Komerční pojišťovna
Se začátkem školního roku roste počet dětských úrazů
Zpět
domů
|
zobrazit plnou verzi
Spravovat nastavení cookies
© 2023 Scott & Rose, spol. s r.o.